Metin Uca'nın Cenaze Töreninde Tansiyon Yükseldi

Ünlü televizyoncu Metin Uca'nın Ankara'daki cenaze töreninde, bazı katılımcıların tepkileri nedeniyle gergin anlar yaşandı.

Türk televizyon dünyasının renkli simalarından Metin Uca'nın vefatı sonrası düzenlenen cenaze töreni, beklenmedik gerginliklere sahne oldu. Ankara'nın simge yapılarından Kocatepe Camii'nde gerçekleştirilen törende, Uca'nın cenazesinin camiye getirilmesine itiraz eden bir grup, dikkat çekici sloganlar attı.

Gerginliğin Detayları

62 yaşında hayatını kaybeden Uca için hazırlanan Türk bayrağına sarılı tabuta, sevdiği futbol takımı Fenerbahçe'nin forması konularak saygı gösterildi. Ancak, cenaze namazı sırasında, "Camiye getirilmeyi istemiyordu" diye bağıran bir grup, törenin duygusal atmosferini bozdu. Bu söylemler üzerine cenaze törenine katılan diğer vatandaşlar ve cami imamı, gerginliği yatıştırmak için araya girdi. İmamın sakinleştirici tutumu sayesinde, yuh sesleri sona erdi ve tören, daha huzurlu bir şekilde devam etti. Bu olay, Metin Uca'nın ölümünün ardından toplumda farklı duyguların ve düşüncelerin yankılanmasına sebep oldu. Kamuoyunda ve sosyal medyada geniş yer bulan bu durum, Uca'nın sanatçı kişiliği ve yaşamı hakkında yeni tartışmalara yol açtı.

Metin Uca'nın cenazesi, Cebeci Asri Mezarlığı'nda defnedilecek. Uca'nın daha önce bir programda ifade ettiği, "Yakılarak küllerimin de İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini istiyorum. Tören istemiyorum çünkü" şeklindeki vasiyeti sosyal medya kullanıcıları arasında viral oldu.