Zonguldak ve Şile'de Eğitime Hava Koşulları Engeli: Şiddetli Yağışlar Nedeniyle Okullar Tatil

Zonguldak ve İstanbul'un Şile ilçesinde, şiddetli yağışların yol açtığı olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir günlük ara verildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel için idari izin kararı alındı.

Zonguldak ve Şile'de Eğitime Hava Koşulları Engeli: Şiddetli Yağışlar Nedeniyle Okullar Tatil

Zonguldak ve Şile'de Eğitim Hayatına Hava Muhalefeti

Türkiye genelinde etkisini sürdüren şiddetli yağışlar, hayatın birçok alanında aksamalara yol açıyor. Bu durumdan en çok etkilenen bölgelerden biri olan Zonguldak'ta, Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitime bir gün süreyle ara verilmesi kararı alındı. İstanbul'un kıyı kesimlerinden Şile'de de benzer bir durum söz konusu. Bölgede yaşanan hava muhalefeti nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir günlük mola verildiği duyuruldu. Ayrıca, Zonguldak'ta kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personel için de idari izin kararı verildiği bildirildi. Ülke genelinde etkili olan şiddetli yağış ve fırtınanın, önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Zonguldak il genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelde 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır."

screenshot-38.png