Aile Bakanlığı müjdeli haberi verdi! Toplamda yedi ilde personel alımı yapılacak...Şartları sağlayan işe alınacak

Aile Sosyal Hizmetler kapsamında personel alımı ilanı duyuruldu. Yedi farklı şehirde çalışmak üzere personel alımı yapılacağı aktarıldı. Başvuru detayları ve şartları sağlayanın işi hazır! İşte Aile Bakanlığı personel alım detayları...

Aile Bakanlığı müjdeli haberi verdi! Toplamda yedi ilde personel alımı yapılacak...Şartları sağlayan işe alınacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda iş arayanlara müjdeli haber verildi! Yedi farklı şehirde istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağı açıklandı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kapsamında bir çok farklı pozisyonunda çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında yapılacak olan personel alımının bazı görevlendirmelerinde KPSS şartı aranırken bazılarında ise KPSS şartı aranmıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvuru şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplamda yedi farklı ilde istihdam edilmek üzere birden fazla personel alımı yapılacağı duyuruldu. Personel alımı için ise başvuru koşulları tek tek belli oldu.

  • Kamu haklarından kesinlikle mahrum olmamak,
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
  • Türk Ceza Kanunu kapsamında belirtilmiş olan suçlardan mahkum edilmemiş olmak,
  • Başvuruda bulunacak olan erkek adaylar için askerlik durumunun çözülmüş olması,
  • Görevini eksiksiz bir şekilde yapmasının önünde engel teşkil edebilecek bedensel ya da akıl hastalığının bulunmaması.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hangi pozisyonlarda personel alacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan yedi farklı ilde personel alımı için pozisyonlarda belli oldu. Bu kapsamda paylaşılan bilgilere göre işçi, sosyal yardımı inceleme görevlisi, yardımcı hizmet görevlisi, büro görevlisi, muhasebeci ve proje personeli pozisyonlarında personel alımı gerçekleştirecek. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar ise 20 Kasım ve 10 Aralık 2023 tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden yani e-Devletten başvurularını gerçekleştirebilecek.