Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında 2000 personel alımı yapılacak! Duyurusu yapıldı... Şartlar belli oldu

Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında toplamda 2000 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımı yapılacak olan personeller gelir uzman yardımcısı kadrosunda iş sahibi olacak. İşte Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında yapılacak olan 2000 personel alımı ile ilgili tüm detaylar...

Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında 2000 personel alımı yapılacak! Duyurusu yapıldı... Şartlar belli oldu

Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında sınav yapılarak toplamda 2000 personel alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak olan personel alımı ile toplamda 2000 personel gelir uzman yardımcısı olarak istihdam kadrosuna dahil edilecek. Başvuru gerçekleştirmek için hazırlık yapan adaylar ise eğitim sınav ve diğer başvuru şartlarını büyük bir merakla araştırıyor. Bu kapsamda yapılacak olan personel alımı başvuruları internet üzerinden dakikalar içersinde yapılacak. Adaylar herhangi bir kurum kapsamında belge teslim etmeyerek başvurularını sadece elektronik ortam üzerinden gerçekleştirebilecek yapacak.

Değerlendirme kapsamında 16 Aralık 2023 tarihinde Ankara’da düzenlenecek olan sınava katılım sağlayabilecek olan adaylar belirlenecek. Peki Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında yapılacak olan 2000 personel alımı ne zaman yapılacak? Şartlar neler? İşte Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında yapılacak olan personel alım ile ilgili detaylar...

Gelir İdaresi Başkanlığı’na toplamda 2000 personel alımı yapılıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı’nda çalışmak üzere toplamda 2000 personel alımı yapılacağına yönelik takvim netlik kazandı. Personel alım için başvuruda bulunacak olan adayların en az dört yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmaları gerekiyor. Bu kapsamda adayların belirlenmiş fakülteler nezdinde mezun olmuş olması şartı mevcut. 35 yaşını doldurmamış olan adaylar uzman yardımcısı kadrosuna dakikalar içersinde online şekilde başvuruda bulunabilecek. Ek olarak başvuruda bulunacak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında belirlenmiş olan puanı almış olmaları gerekiyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 personel alımı ne zaman yapılacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında yapılacak olan personel alım başvuruları kasım ayı içerisinde başlayacak. Tüm belirtilen şartlara karşı adaylar 21 Kasım - 30 Kasım 2023 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar müracaatlarını gerçekleştirebilecekler.

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alım başvurusu nereden yapılacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımına başvuruda bulunacak olan adaylar http://sinav.gib.gov.tr adresinde yer alan online sınav sistemine kayıt olması gerekiyor. Daha sonra sistemde yer alan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde elektronik ortamda doldurulması suretiyle başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuru formunun eksiksiz doldurulmasına yönelik açıklamalar ise resmi internet sitesinde yer alıyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alım başvuru tarihi ne zaman?

Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında yapılacak olan sınavın yazılı kısmı 16 Aralık 2023 cumartesi günü saat 10:00’da Ankara’da gerçekleştirilecek. Sınava girmeye hak kazanmış olan adayların isimleri, sınava nerede gireceklerine yönelik liste ise yazılı sınav tarihinden on gün önce başkanlığın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak.