İkamet şartına gerek olmadan KPSS 55 puanla memur alımı yapılacak

Kamuda çalışmak üzere KPSS 50 puan şartıyla yeni memur alımı yapılacağı açıklandı. İkamet şartı aranmadan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecek. İşte kamu personel alımı ile ilgili tüm detaylar...

İkamet şartına gerek olmadan KPSS 55 puanla memur alımı yapılacak

Ahmet Paşa Belediyesi Başkanlığı kapsamında ilk kez atanmak üzere yeni personel alımı yapılacağı açıklandı. Bilgisayar işletmeni alımı için ise süreçle ilgili tüm detaylar ve şartlar belli oldu.

Personel alım nitelikleri neler?

657 sayılı devlet memurları kanunda yer alan tüm şartları taşımış ya da taşıyor olmak, Türkiye Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamış olmak, askerlik durumunu çözüme kavuşturmuş olmak, görevini daimi yapmasının önünde herhangi bir hastalık engelinin bulunmaması, en az B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak.

Bilgisayar işletmeni kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların milli eğitim bakanlığı tarafından onaylı bilgisayar işletmenin sertifikasına sahip olması ya da mezun olduğu okul kapsamında bilgisayar dersi gördüğünü belgeleyebilmesi gerekiyor.

Personel alım nitelikleri neler?

Bilgisayar işletmeni kapsamında başvuruda bulunacak olan adayların GİH sınıfı dokuzuncu derecede istihdam edecek. Başvuru için ise lisans düzeyinde eğitim sağlamış olan programların işletme, iktisat ya da kamu yönetimi bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak ve onaylı şekilde bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak ya da mezun olduğu okullar gereğince bilgisayar dersi görüldüğünü yönelik belgenin sunulması. En az B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak, kadın ya da erkek adayların KPSS P3 puan türünden ise en az 55 puan şartını karşılaması gerekiyor.

Ahmetpaşa belediyesi personel alım süreci

Ahmet paşa Belediyesi kapsamında personel alımı için başvuruda bulunacak olan adaylar gerekli tüm belgelerini 27 Aralık 2023 ile 29 Aralık 2023 tarihleri arasında Ahmet Paşa belediye Başkanlığı yazıişleri Müdürlüğü’ne teslim etmesi gerekiyor şahsen teslimat edemeyecek olan adaylar ise e-posta yoluyla gerekli belgelerini iletebilecekler ek olarak email adresine de başvuru yapabilmeleri imkanı tanınıyor