Sosyal Güvenlik Kurumu 2023 yılında kadrolu memur alımı yapacak! Tüm detaylar belli oldu

Sosyal Güvenlik Kurumu 2023 yılı kapsamında kadrolu yeni memur alımı yapacağını duyurdu. SGK kadrolu personel alımı ile ilgili tüm detaylar ve başvuru süreci belli oldu. İşte SGK 2023 memur alımı detayları...

Sosyal Güvenlik Kurumu 2023 yılında kadrolu memur alımı yapacak! Tüm detaylar belli oldu

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında kadrolu şekilde memur alımı yapılacağı açıklandı. SGK müfettiş yardımcısı kapsamında 25 kadrolu memur alımı yapılacak. Başvurular ile ilgili tüm detaylar belli oldu. İşte SGK personel alım şartları ile ilgili detaylar...

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı başvuru şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında yapılacak memur alımına başvuruda bulunacak adayların 35 yaşında doldurmamış olması, 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamındaki şartları taşıyor olması, KPSS P48 puan türünden en az 80 ve üzeri puan almış olması gerekiyor. Ek olarak müfettişlik çalışma anlayışını, karakterini ve etik kurallarını benimsiyor olması, güncel sağlık durumunun her türlü iklim ve yolculuk şartlarında, yurdun herhangi bir yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olması gerekiyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alım nitelikleri

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alım başvurusunda bulunacak olan adaylar; iktisat, işletme, siyasal bilgiler, hukuk, tıp, iktisadi ve idari bilimler, diş hekimliği, eczacılık fakültesinden ya da sosyal hizmetler, sağlık yönetimi ya da sağlık idaresi, istatistik, matematik, bankacılık, endüstri mühendisliği, elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, işletme mühendisliği, elektronik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği mezunu olması gerekiyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alım başvuru tarihleri ne zaman?

Sosyal Güvenlik Kurumu 2023 güncel personel alım başvuruları kasım sonu itibari ile başlayacak. Başvuruda bulunacak olan adaylar ise online şekilde e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Süreç 27 Kasım ve 8 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılacak.